Choď na obsah Choď na menu
 


Komentáre

Komentáre môžete jednoducho zapnúť alebo vypnúť v nastavení pod editorom.

 

Náhľad fotografií zo zložky Myšáci 1967-71

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Čo ns to povedať

(Mireček, 19. 2. 2013 23:00)

Tlačiť vás ako kapustu do suda? Predsa tieto príspevky by boli oveľa krajšie a dali by šťavu, ked by ste pridali nejaké foto - ja sa za svoju školu nehnbím a som rád, že som tam bol - medzi vami, ale súčasne ľutujem mládež, ktorá ani nemá potuchy, čo je to kultúra, lebo nejaký potlach a letisku, to je menej ako naša brigáda na JRD.

MELODIK

(Rišo, 4. 2. 2013 23:57)

Chcel by som sa aj ja podeliť so svojimi zážitkami:-) veľmi dobre si pamätám na Armádne súťaže umeleckej tvorivosti . . .
Vojenskú strednú školu v Žiline som navštevoval v rokoch 1990 -1994.
Bol som v 1. ročníku a do školy som si doniesol gitaru. Hrával som si na nej v čase voľna, ktorého naozaj bolo veľmi málo :-)
Potom ma spolužiaci prihlásili na práporné kolo ASUT-u, ktoré som vyhral a automaticky som postúpil na školské kolo. Tam si ma všimli " záklaďáci". menovite Jožo MALATA zo Štúrova ( hľadali gitaristu do svojej kapely ....) Ponuku som prijal a tak som sa ako 15 ročný ocitol v ich kapele:-))
Tak sme nacvičovali a nacvičovali, až sme sa nejakým spôsobom ocitli na ASUT-e Východného vojenského okruhu v Trenčíne... Bol to pre mňa ako 15 ročného prváčika Vojenskej školy veľký zážitok, nakoľko sme absolvovali množstvo vystúpení , aj pred Okruhovým domom Armády . . . Nikdy nezabudnem na názov jednej zo skladieb - Super Buchta :-)
Keď sa kapela rozpadla a to najmä z toho dôvodu, že " Záklaďáci " odišli do civilu, tak sme si , pod vplyvom vtedajšej vlny hip -hopovej a rapovej hudby založili novú kapelu - KINGS OF RAP, v ktorej sme hrali prevzaté skladby " našich idolov". Neskôr sme skladali svoje pesničky....

Tieto roky boli najkrajšie v mojom živote. . .
Pamätám si,že kultúra sa na našej Vojenskej škole rozvíjala. Náčelníkom klubu bol vtedy mjr. Lajčiak, ktoré som mal veľmi rád.
V kinosále u nás vystupovali skupiny, ako napríklad : TEAM, SLNIEČKO, KERN a z inej oblasti napríklad začínajúci Rasťo PIŠKO...
Svoju " umeleckú" kariéru som ukončil svojou prítomnosťou v súťaži " FOLKLÓRNY TURIEC" v roku 1994.

Boli to krásne časy . . .

Re: MELODIK

(Jirka Seko, 19. 2. 2013 11:27)

Na Melodik mám taky úžasné vzpomínky, byl jsem v něm odroku 88 do 90, Jožku Malatu si pamatuju mooc dobře, bezva kluk, Jinak v té době byl v kapele ještě Lojzo Gaži-bicí, Marian Štefanik-kytara, Zoltán Toth-klávesy Karel Šoch-klávesy, ale na jméno kluka co hrál na trubku a pak bicí si už nevzpomenu. Já se staral o techniku a zvučil jsem jo a jednu chvíli jsem dělal záskok na baskytaru. Byl jsem za melodik rád, to mi pomohlo tu pakárnu přežít.

vzpomínka:

(Víťo, 27. 12. 2012 16:28)

opravdu jsme žili v krásné době,Žilina byla a je jedno z krásných míst býv. Českoslovenka. Je mi jedno,že jsme rozdělení ale myslí a duší jsme stále spolu. Jezdím na Slovensko každý rok a je čím dál krásnější. Lidé jsou stále takoví jak byli před 40-ti lety kdy jsem odcházel z VSOŚ-proviatní 67-71, přátelští a milí. Stále se s některými bývalými spolužáky scházíme a vzpomínáme na krásné prožité studentské léta. Všem kdo žijeté na Slovenskuvažení přátelé přeji do roku 2013 vše a vše nejlepší ať Vám Vaše vlast vzkvétá a jste spokojení a šťastní. To Vám přeje Víttězslav Sobarňa

Re: vzpomínka:

(Miro PHM 71, 1. 1. 2013 1:48)

Víťo, skutočne slová, ktorými si vystihol krásu života našej mladosti. Ďakujem za všetkých a tiež Vám na druhej strane krásny rok 2013, hlavne zdravie, spokojnosti a šťastia k tomu.

MLADOSŤ

(Oľga Kolenčíková/Pagačova, 10. 11. 2012 15:02)

Nádherné fotky plné spomienok

Zagatová

(Miro PHM 1971, 24. 9. 2012 10:32)

Tento mesiac v STV vystupil Jan Krajčík a pozval si p. Zagatovú, našu učiteľku tanca. Vrátili sa mi krásne spomienky na slávu Domu odborov. Omylom som reláciu nahral na DVD. Verím, že sa k tomu niekto ozve, ziaľ nezanechal kontakt.
Aj tak Ďakujem.

Re: Zagatová

(Marika W., 17. 10. 2012 18:35)

Pozerala som to, mne stačilo iba meno Mária, to ešte predtým, ako povedali o koho sa jedná, hneď som vedela o koho ide. Pani Zagatovú poznám osobne, stále je plná elánu, Žilinské babenka, čo spomínala sú perfektné.

Kto je na fotke.

(Karol, 25. 4. 2012 18:40)

Na fotke 07d je v uniforme Miro Majtínek a 07V v uniforme Peter Blažo. Boli vteda prváci na proviante 1980-84. Už sme skoro všetci v civile okrem pár bratov Čechov. Mali sme stretávku fotky na www.spoluziaci.sk ID:36875 heslo: Kubec, keď chcete pozrite možno si nás pamätáte.

Výborný nápad ...

(Otto, 2. 1. 2012 9:08)

Výborný nápad, a i keď ja sám som nebol súčasťou súboru, ale v tej dobe som študoval na VSOŠ v Žiline a na fotkách vidím známe tváre ... Dúfám, že sa poznajú a ozvú sa :-)
Ahoj :-)

Re: Výborný nápad ...

(Marika, 2. 1. 2012 9:37)

Budeme Otto čakať, a ja verím, že sa niekto ozve :-)

Poďakovanie

(Marika, 2. 1. 2012 7:37)

... tak toto mi, ako sa povie "vytrelo zrak" .... takže, idem na to a ukážem túto stránku, kde sa dá ... možno sa tu niekto ozve ... ahojte ...
Marika Walderová, poznáte ma pod menom Krajanová :-)